logo

Od 15.1.2020 jsme nově upravili platbu bankovním převodem. Jedná se o nástroj, který Vám pomůže zrychlit platbu bankovním příkazem. Po načtení QR kódu se veškeré údaje k transakci sami vyplní (číslo účtu, částka, variabilní symbol apod) a vy už jen platbu (chcete-li) zkontrolujete a potvrdíte.

Kde se mi QR kód zobrazí?

QR kód se zobrazí po dokončení objednávky v souhrném zpracování. Také Vám dorazí e-mail o provedení platby, kde QR kód taky najdete.

Co je to QR kod?

Pro ty, kteří se s ním ještě nesetkali, a k čemu slouží. QR kód je nástroj pro automatizované čtení a sběr dat. Zkratka vychází z anglického „Quick Response“,  česky kód rychlé reakce. QR kód například dokáže zakódovat mnohem větší množství dat, než klasický čárový kód (EAN). QR kódy byly standardizovány v roce 2006. Při rozpoznání kódu nevadí ani otáčení kódu ani inverze barev. Téměř každý asi už nějaký QR kód někde viděl - jde o takový černobílý čtverec s „rozsypanými“ malými čtverečky uvnitř.

Proč je lepší používat QR kód?

Rozhodně v rychlosti, nemusíte trávit čas vyplňováním údajů pro provedení transakce. Ale hlavně bezpečnější, nemůže se stát, že opíšete špatně číslo příjemce, vše se vyplní automaticky po načtení.

Sdílet