logo

Prvotřídní špička v péči o automobily z amerického trhu, kde je absolutní jedničkou už dlouhá léta. Tato značka drží dlouhou tradici už 115 let, denně už dlouhou dobu nachází své fanoušky a příznivce po celém světě. Meguiar’s je jednou z nejznámějších výrobců autokosmetiky na světě. Nabízí svým zákazníkům celou škálu produktů, která obsahuje více jak 300 druhů přípravků v běžných baleních pro běžné spotřebitele tak pro profesionální dílny.

Historie společnosti Meguiar’s se píše již od roku 1901. Když Henry Ford založil svou továrnu, Meguiar’s měl za sebou již dva velmi úspěšné roky. Než byl představen první legendární Volkswagen Brouk, Meguiar’s slavil skoro čtyři roky úspěchu.

Firma vznikala dlouhé generace a vše to začalo v roce 1901, když Barryho dědeček Frank Meguiar, Jr. uvedl na trh první lahvičku leštidla na nábytek, ta totiž odstartovala více než stoletou kariéru celé firmy. Svou první láhev leštidla vyráběl v domácích podmínkách za použiti ručního šlehače. Po krátké chvíli společně se svými dětmi, dokázal po dlouhých večerech vyrábět dostatečné množství leštidla, aby dokázal uspokojit tehdejší nabídku. Už od první lahvičky měl Frank jasno, držel se zásady, že nebude prodávat produkt, o kterém nebude zcela přesvědčen, že se jedná o ten nejlepší výrobek na trhu, a do dnes se toho Meguiarovi drží.

Zlom přišel v roce 1950, když Frank Meguiars,Jr. zemřel. Obchodní partneři co převzali společnost, byli jeho tři synové Maurice, Barry a Kenneth, kteří posunuli Frankovo dílo na další level. Maurice nejstarší syn, vzal pod křídla post obchodního ředitele. Barry, který zdědil po svém otci lásku k vlastnímu chemickému vývoji produktů, zasvětil svého syna Malcolma, který vytvořil většinu výrobků. Ty firma ihned uvedla na trh, mezi jinými vytvořil vosk Meguiar’s Cleaner Wax, vosk který se stal nejprodávanějším tekutým voskem pro automobily v Americe. Nejmladší byl Kenneth, který měl na starost výrobu. A tak díky perfektnímu partnerství přežila společnost i druhou, zlomovou generaci firmy Meguiar’s.

Na svět přišly první kočáry bez koňského potahu, jelikož karoserie tehdejších “automobilů“ byli s větší části zhotoveny ze dřeva a zkušenost s tímto materiálem společnost měla, bylo to pro firmu další otevřené prodejní pole, kterou ihned využili. V 60 letech se staly autosalony trendem své doby a masy lidí se nechávali inspirovat dokonalou krásou a leskem. Díky tomu leštidla a vosky Meguiar’s Mirror Glaze zamýšleli produkty pro profesionální použití zejména pro výrobce, prodejce automobilu a karosárny. Většina aut byla díky tomuto rozhodnutí ochráněna a naleštěna na autosalonech přípravkami Mirror Glaze od Meguiar’s – to značně zvýšilo poptávku u běžných zákazníků. Na základně narůstající poptávky, firma představila v roce 1973 novou řadu přípravků pro běžné zákazníky a maloobchodníky.

Meguiar’s vždy byla a je aktivním rodinným podnikem. Sponzoruje a organizuje více než 150 automobilových show ve Spojených státech. Také se podílí svou podporu na více než 1 500 akcích autoklubu apod. I po více jak sto letech je ve firmě Meguiar’s velké nadšení a zápal pro věc. Vše to začalo v garáži pouhou malou laboratoří s výrobou leštidel. Nyní se již rodinná firma Meguiar’s pyšní svou čtvrtou generací. Meguiar’s, Inc. se stala jednou z předních společností dodávající na trh speciální výrobky pro péči o všechny typy povrchu.

Nejprodávanější přípravky Meguiar's:

Sdílet